Atrakcje Podlasia – Bielsk Podlaski

Zdrowsze serce, lepsze zdrowie
Październik 18, 2016
Chorwackie atrakcje – Park Narodowy Krka
Luty 11, 2017

Atrakcje Podlasia – Bielsk Podlaski

Pełne niezwykłych atrakcji Podlasie może się pochwalić ciekawymi miejscowościami i miasteczkami o wyjątkowym klimacie. Jednym z tych najciekawszych jest Bielsk Podlaski, położony w odległości niespełna 30 km od doskonale znanej Hajnówki.

To sympatyczne miasto, w którym turyści na nudę z pewnością narzekać nie będą. Dawny ratusz, będący do dziś wspaniałą ozdobą miasta, zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z prezentowanymi w jego wnętrzu zbiorami. Tutejsze Muzeum Regionalne z pewnością stanie się miłym urozmaiceniem każdej wycieczki po tej części kraju. W jego zbiorach znalazły dla siebie miejsce zarówno dawne narzędzia, z których przed laty korzystali okoliczni rolnicy, jak i ciekawe naczynia.

Wielką atrakcją dla turystów jest prezentowany w tym muzeum warsztat tkacki. Inną ciekawą placówką muzealną, położoną już jednak poza centrum, jest Muzeum Etnograficzne. W jego zbiorach wyróżnia się piękna kolekcja dawnej ceramiki, na uwagę zasługują również prezentowane tu wyroby ze słomy. To muzeum może się jednocześnie pochwalić ciekawą siedzibą. Jest nią drewniany dom pochodzący z okresu międzywojennego, sam w sobie będący ciekawym zabytkiem lokalnej architektury.

Ratusz z pewnością jest cennym, lecz nie jedynym zabytkiem tego miasta. Obiektem, któremu również warto poświęcić nieco uwagi, jest zespół klasztorny Karmelitów. Jego najcenniejszym elementem jest barokowy kościół, który może pochwalić się ciekawym wyposażeniem. Bielsk Podlaski może się też pochwalić zabytkowymi, drewnianymi cerkwiami. Takich budowli na terenie miasta jest kilka. Jedną z tych najcenniejszych jest cerkiew Narodzenia NMP, która powstała w XVI wieku. Na uwagę zasługuje też cerkiew Świętej Trójcy z XVII stulecia, którą wycieczki odwiedzają dość chętnie.

Comments are closed.