Zastosowanie dla własnych wyrobów dzianinowych

Historia Chrome OS
Marzec 14, 2017

Zastosowanie dla własnych wyrobów dzianinowych

W ostatnim czasie dzianina szydełkowa stała się bardzo popularna i swobodnie można zaryzykować stwierdzenie, że zdobywa świat. Sekret powodzenia kryje się prawdopodobnie w niemożliwości imitacji dzianiny szydełkowej na maszynie dziewiarskiej. Nie ulega wątpliwości, że dzianinę robioną na drutach z powodzeniem zastępuje dzianina wykonana błyskawicznie na maszynach dziewiarskich i właśnie to doprowadza do standaryzacji, której tak bardzo nie lubimy w naszym ubiorze. Szydełkiem zaś otrzymujemy dzieło oryginalne, niepowtarzalne, i niepowielane wielokrotnie.Panie, które potrafią szydełkować mają duże pole do popisu i wykazania swoich umiejętności, stylu artystycznego oraz inwencji twórczej.

Dla wielu pań roboty ręczne stają się hobby umożliwiającym wyzwolenie instynktu piękna, drzemiącego w każdym człowieku. Uzyskanie porządnych wyników pracy zależy w znacznym stopniu od wyrobienia smaku estetycznego. Wystarczy szczypta fantazji, wyobraźni i zapału, by posługując się wzorami podanymi w prasie fachowej stworzyć kreacje dla samego siebie i bliskich. Wyroby dzianinowe zrobione szydełkiem doskonale nadają się na eleganckie ubranka dla dzieci. Dzięki szydełkowaniu możemy odnowić niemodne ubiory i ozdobić wnętrze domu. Przeszukajmy, więc w wolnym czasie swoją garderobę odrzucone, jako niemodne sweterki, bluzeczki i suknie. Dodając szydełkowe rękawy, koronki, karczki odnowi się je i zmodernizuje. Rzućmy okiem na stary wyświechtany dywan. Po dodaniu (po uprzednim oczyszczeniu) wielobarwnych prostokątów, kwadratów, kwiatków, tkaniny pętelkowej czy z łączonych pęczków zrobionych szydełkiem, dywan będzie prezentował się jak nowy.

Nieładną zniszczoną półkę wspaniale zakryje bawełniana serwetka, a stary abażur na lampie – wielokolorowa koronka szydełkowa. Fotel, tapczan, krzesło czy kanapa zyskają na estetyce, jeśli przykryjemy je własnoręcznie zrobioną narzutą. Nawet grzejniki, jeśli nie są schowane pod oknem można zamaskować siatką, zrobioną z białej lub beżowej bawełny. Poduszeczki na tapczan, barwne maskotki dla dzieci, obrusy na stół, puszyste pokrowce na fotele z resztek wielokolorowej wełny itp. też da się wykonać szydełkiem. W tym miejscu możemy zadać sobie pytanie: jak znaleźć na to czas? Może przy oglądaniu telewizji? Może wykroi się jakieś pół godziny w ciągu dnia? To de facto bardzo dobry i bardzo pożyteczny relaks.

Comments are closed.